Kolejny przetarg na budowę zupełnie nowej pływalni na osiedlu Piastowskim zostanie ogłoszony kiedy w budżecie znajdą się dodatkowe pieniądze na jego budowę.

Basen Rataje na osiedlu Piastowskim miał zostać burzony w marcu, na jego miejsce miasto planuje wybudować zupełnie nowy obiekt. Jednak firma, która chciała przeprowadzić prace zaproponowała za wysoką kwotę. Miasto na ten cel ma zabezpieczonych 12 mln złotych, Skanska nowy obiekt chciała stawiać za ponad 30 mln złotych. Dlatego Poznańskie Inwestycje Miejskie muszą okroić projekt i znaleźć dodatkowe pieniądze w budżecie, żeby dogadać się z wykonawcą. Wówczas będą mogły ogłosić ponownie przetarg.

Projekt, który PIM zaproponowały wcześniej będzie musiał się zmienić. – Początkowo projekt był bardzo rozbudowany, bo przewidywał nawet drugą kondygnację, która miała być wykorzystana bardziej komercyjnie. W tej chwili te funkcję są bardziej ograniczone do funkcji bardziej sportowej, treningowej. Jakieś dodatkowe funkcjonalności tam będą, natomiast nie jest to taka skala, jak poprzednio – mówił Paweł Śledziejowski, prezes PIM-u.

Projekt ma być uniwersalny i wykorzystywany podczas budowy kolejnych pływalni w innych dzielnicach Poznania. – Jest to pierwszy tak zwany projekt dzielnicowy. Będzie on wykorzystywany w innych miejscach Poznania na okoliczność budowy innych basenów w przyszłości. Chcemy mieć pełnie praw autorskich, żeby projekt można było zmieniać na ewentualne potrzeby mieszkańców – dodaje Śledziejowski.

Miasto stara się zorganizować jeszcze dodatkowe 7 milionów złotych na budowę basenu Rataje. Na kolejnej sesji radni mają podjąć decyzję czy uda się wygospodarować te środki. Jeśli tak się stanie przetarg będzie mógł być ogłoszony. A miasto łącznie na przedsięwzięcie będzie miało 19 milionów złotych. Rozbiórka starego i budowa nowego obiektu ma trwać rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *