We wtorek, 2 maja, od godziny 15 zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Baraniaka. Tymczasowa zmiana w organizacji ruchu.

We wtorek 2 maja o godzinie 15:00 zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu. – W tym czasie demontowane będą stare wysięgniki oraz zamontowana zostanie nowa bramownica. Następnie prace drogowe obejmować będą frezowanie i układanie nowej nawierzchni jezdni. W związku z tym ulica Jana Pawła II zostanie zwężona do jednego pasa ruchu na odcinku 200 m. – informuje rzecznik CH Posnania. – Kierowcy nie będą mogli też przejechać na wprost zarówno z ulicy Baraniaka jak i Berdychowo. Dodatkowo zamknięty będzie lewoskręt z ulicy Jana Pawła II w ulicę Baraniaka oraz lewoskręt z ulicy Berdychowo. – uzupełnia. Na czas realizowanych prac wytyczone zostaną objazdy. – W przypadku powstawania zatorów na ulicach dojazdowych za zgodą policji dopuszcza się wyłączenia sygnalizacji, ręczne sterowanie i inne zmiany w organizacji ruchu. Osobom planującym w powyższym okresie dojazd na Maltę zalecamy dojazd od strony ronda Śródka i ul. Warszawskiej. – dodaje Zarząd Dróg Miejskich.

Dzięki zrealizowanej inwestycji ulica Baraniaka zyska dodatkowy prawoskręt w ulicę Jana Pawła II. – Przyczyni się to do poprawy ruchu w tej części miasta. – mówi Filip Gruszczyński.

Kompleksowa przebudowa układu drogowego między rondem Rataje a rondem Śródka dobiega końca. To już ostatnie prace drogowe w tym rejonie. Kierowcy będą mogli skorzystać z przebudowanego skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Baraniaka 5 maja.

 

2 myśli nt. „Będą utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Baraniaka”

  1. Przecież miało to być zrobione do końca 2016r. !?! Jak zapewniał w zaprzyjaźnionych mediach ten sam Filip Gruszczyński z CH Posnanii, tuż przed otwaricme CH Posnania (GW: „http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,20849803,drogi-wokol-posnanii-gotowe-na-otwarcie-galerii.html”)
    „Poznaniacy będą musieli jeszcze poczekać na poszerzenie ul. Jana Pawła II. Trzeci pas ruchu na odcinku od ul. Baraniaka do ronda Śródka najprawdopodobniej będzie gotowy do końca roku 2016. – Te prace nie będą uciążliwe dla kierowców, prowadzimy je poza pasem ruchu drogowego – zapewnia Filip Gruszczyński z Posnanii.”

    „Do zrobienia jest jeszcze prawoskręt z ul. Baraniaka w ul. Jana Pawła II. Te prace również nie powinny być zbyt dokuczliwe dla kierowców. Końca prac nad poszerzeniem ul. Jana Pawła II i budową prawoskrętu możemy spodziewać się do końca roku.”

    Co – szkoda było kasy i/lkub CH Posnani nie zależało ono na Poznaniakach ?

  2. Dodatkowo zamknięty będzie lewoskręt z ulicy Jana Pawła II w ulicę Baraniaka

    Jak tak idzie skręcić bo nie kumam,….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *