Droga rowerowa za przystankami przy osiedlu Oświecenia. Od wielu lat o takie rozwiązanie zabiegali radni i mieszkańcy. Prace ruszą jutro.

Zarząd Dróg Miejskich planuje oddzielanie drogi rowerowej od przystanków położonych wzdłuż ul. Piłsudskiego w pobliżu osiedla Oświecenia. ZDM przebuduje chodnik i ciąg pieszo-rowerowy. Wszystko z myślą o poprawieniu bezpieczeństwa pieszych, pasażerów autobusów i rowerzystów. – Po zakończeniu prac droga rowerowa będzie przebiegała za przystankami. Przez nią po pasach będą mogli przechodzić piesi. Podobnie do rozwiązania, które zastosowano przy przystanku autobusowym (Osiedle Piastowskie) na ul. Zamenhofa od strony os. Jagiellońskiego. Niewielkiemu przesunięciu ulegną wiaty przystankowe. – pisze Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Prace wykonywane będą etapami. – Na ul. Piłsudskiego w rejonie przystanków wydzielona zostanie część pasa ruchu w każdą stronę, a prędkość maksymalna pojazdów będzie ograniczona do 30 km/h. Piesi będą poruszać się po istniejącej drodze rowerowej lub przebudowywanym chodniku. – uzupełnia ZDM.

Prace rozpoczną się 26 października i potrwają do 28 listopada 2017.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *