Na ratajskich osiedlach od wielu lat brakuje miejsc postojowych dla samochodów. Osiedle Piastowskie nie jest wyjątkiem. Problem szczególnie widoczny jest na ul. Na Skarpie.

Parking jest co prawda po obu stronach jezdni, ale po jednej stronie są wyznaczone miejsca równoległe. Po drugiej, samochody parkują prostopadle. Jeden z mieszkańców zwrócił się do nas z pytaniem czy można zreorganizować sposób parkowania po obu stronach jezdni.

Problem polega na tym, że aut jest coraz więcej a miejsca coraz mniej więc dobrze by było wprowadzić parkowanie ukośne po obu stronach ulicy, dzięki czemu więcej aut by było w stanie zaparkować – napisał mieszkaniec.

Zwróciliśmy się ze sprawą do Zarządu Dróg Miejskich, który sprawuje pieczę nad tą drogą. – To parkowanie, które jest obecnie, jest optymalne – mówi Agata Kaniewska, rzecznik prasowy ZDM. – Dziś mamy około 79 miejsc postojowych, a przy zmianach zaproponowanych przez mieszkańców byłoby tych miejsc około 72 – tłumaczy.

Eksperci z ZDM-u twierdzą, że miejsca ukośne wymagają więcej przestrzeni do manewrowania samochodem. Drogowcy wskazują ponadto na interes pieszych. Samochody parkujące ukośnie zabrałyby dużą część chodnika po jednej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *