Miasto szykuje 12 etatów dla strażników miejskich. Część z nich będzie patrolować ulice naszej dzielnicy.

Osoba zatrudniona na stanowisku strażnika straży miejskiej wykonywać będzie zadania związane z zapewnieniem  porządku i bezpieczeństwa w Poznaniu.  – Poprzez legitymowanie, pouczanie, nakładanie mandatów, zgłaszanie uwag, przyjmowanie interwencji od mieszkańców, zabezpieczanie imprez, uroczystości i obiektów komunalnych.   Praca wykonywana jest w zmiennych warunkach atmosferycznych na trzy zmiany również w soboty, niedziele i święta. – informuje miasto w ogłoszeniu na swojej stronie internetowej.

Osoby, które dostaną prace strażnika po przeszkoleniu trafią do referatów terenowych. – Tu nabiorą doświadczenia, później jest szansa na przeniesienie do innych oddziałów. – mówi Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Poznaniu.

Awansować będzie można między innymi do Eko Partolu, w którym szykują się nowości. Strażnicy miejscy jesienią mają dostać nowy sprzęt do mobilnego pomiaru jakości powietrza. Będzie się on znajdować na specjalnym samochodzie, którym partol będzie jeździł i badał jakość powietrza dzień i noc. – Niewykluczone, że któraś z nowoprzyjętych osób będzie się tym zajmować, pod warunkiem, że będzie powiadać niezbędne kwalifikacje lub doświadczenie – dodaje Piwecki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *