Podczas dragonów odbędą się trzy imprezy. Jest to okazja, żeby popływać po Malcie w kajakach, a do tego wygrać nagrody w rywalizacji. W zawodach może wziąć udział każdy od ucznia do seniora. Są wolne miejsca w ramach 3. Poznań Canoe Challenge.

Smocze łodzie. W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. – Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2017” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział niespełna 4 tysiące uczniów i studentów z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.- mówi Maciej Młodzik, organizator. W tegorocznej edycji planowany jest start 40 osad czyli około 450 dzieci.

Tego samego dnia o godzinie 9:30 wystartuje także 3. Poznań Canoe Challenge. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc. Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów. – Na starcie stanie jednocześnie 100 osób – 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. – wyjaśnia Maciej Młodzik, organizator.

W tym roku po raz pierwszy przy okazji dwóch poprzednich imprez na poznańskiej Malcie odbędą się Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji.

Więcej informacji o imprezach tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *