Już w przyszłym roku ma rozpocząć się budowa tzw. kładki berdychowskiej, czyli pieszo-rowerowej przeprawy przez Wartę pomiędzy Berdychowem a centrum miasta. Gotowa jest też koncepcja drugiej kładki pomiędzy os. Piastowskim a Wildą.

W ostatnim czasie dużo mówi się o tzw. kładce berdychowskiej i o tym, że do jej budowy jednak nie będą wykorzystane zabytkowe elementy ze zdemontowanego mostu kolejowego na Starołęce, ale oprócz tego obiektu być może pojawi się podobny w innym miejscu.

W miejskich planach jest jeszcze inna kładka, również pieszo-rowerowa, która ma ułatwić komunikację pomiędzy Ratajami a Wildą.

To ma być ciąg wyłącznie pieszo-rowerowy, który może podnieść walory estetyczne miasta i stać się jego nowym symbolem – mówi Adam Pawlik, radny miejski PiS. – To trzeba jak najszybciej robić – dodaje. Sprawą budowy przeprawy ma zająć się komisja ds. utworzenia Parku Rataje przy Radzie Miasta. Być może jej następne posiedzenie odbędzie się jeszcze w maju.

Jest już gotowa wstępna koncepcja kładki, która została sporządzona przez Zarząd Dróg Miejskich. Potrzebny jest jeszcze konkretny projekt budowlany. Nie są znane dokładne koszty obiektu. Radny Adam Pawlik chce aby budowa była dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *