Boiska na piasku do siatkówki i piłki nożnej, a także strefy do uprawiania street workoutu – to nowości na kąpielisku miejskim zlokalizowanym nad Jeziorem Maltańskim. Już można z nich korzystać.

6 lipca odbył się odbiór techniczny nowych atrakcji na kąpielisku Malta, a dziś już można  z nich korzystać. – Cieszy mnie, że właśnie w tym miejscu powstały kolejne urządzenia rekreacyjne. Będą mogli z nich korzystać nie tylko wypoczywający na kąpielisku, ale wszyscy goście przebywający nad Maltą – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Oprócz nowej infrastruktury kąpielisko przeszło w tym roku także inne zmiany. – Korzystając z osuszania akwenu wyburzyliśmy niebezpieczne betonowe schody prowadzące do wody, które zastąpiliśmy piaskiem – dodaje Madoński.

Inwestycja była możliwa do zrealizowania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, z którego pochodziło część środków na ten cel.  Mieszkańcy Poznania wybrali do realizacji projekt pod nazwą „Budowa konstrukcji do ćwiczeń z masą własnego ciała nad jeziorem Maltańskim”. Budowa kosztowała 170 tysięcy złotych. – Sezon kąpielowy trwa do 31 sierpnia, ale cześć urządzeń będzie do dyspozycji mieszkańców przez cały rok. – informuje Błażej Daracz, rzecznik prasowy POSIR-u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *