fot. PIM

Budowa ronda na Głuszynie dobiega końca. Okoliczni mieszkańcy już jutro pojadą ulicą Starołęcką w obu kierunkach i nie będą musieli korzystać z objazdów.

Na jakim etapie są prace?

Aktualnie wykonywane prace zbliżają się ku zakończeniu etapu I, który zakresem obejmuje przebudowywany odcinek ul. Starołęckiej do ronda (z rondem włącznie). Ponadto prowadzone są prace z zakresu etapu II – odcinek od ronda w stronę Głuszyny (do ul. Klimontowskiej), których zaawansowanie oceniamy na tą chwilę na ok. 30%. – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Czy cała inwestycja zakończy się w połowie grudnia tak, jak wstępnie informowano?

Tak zostało to zaplanowane w harmonogramie, jednakże istnieje ryzyko opóźnienia ze względu na często występujące niezinwentaryzowane kolizje (w tym z XIX w.), jak i trudne warunki gruntowo-wodne, utrudniające prace w wykopach wzdłuż ul. Głuszyna. Niemniej ze strony wykonawcy prowadzone są zintensyfikowanie działania mające na celu jak najszybsze zakończenie inwestycji. – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Kiedy ulica Starołęcka będzie przejezdna, a kierowcy nie będą musieli jeździć objazdami?

Zgodnie z harmonogramem ul. Starołęcka będzie przejezdna w obu kierunkach do końca przyszłego tygodnia. Dokładny termin zostanie ustalony na najbliższej radzie budowy. – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

 

AKTUALIZACJA

29 listopada na ul. Starołęckiej, przez wybudowane rondo, przywrócony zostanie dwukierunkowy ruch w kierunku Czapur. Zamknięta zostanie ul. Głuszyna na odcinku od ul. Starołęckiej do ul. Klimontowskiej oraz ulica Lipnicka. – Objazd z centrum w kierunku Głuszyny zostanie poprowadzony ul. Andrychowską, Staszowską i Klimontowską. Natomiast dojazd do centrum możliwy będzie ul. Klimontowską, Staszowską oraz Czernichowską. Na fragmencie ulicy Staszowskiej, od Klimontowskiej do Andrychowskiej, obowiązywał będzie ruch wahadłowy. – informuje PIM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *