Przebudowa Ronda Rataje wchodzi w kolejny etap. We wtorek 1 sierpnia układana będzie nowa nawierzchnia na wjeździe i zjeździe z ronda na wysokości ulicy Krzywoustego. Przewidziana jest tymczasowa organizacja ruchu.

Dokładnie w nocy z 1 na 2 sierpnia wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na odcinku od Ronda Rataje do wysokości przejścia podziemnego. Obie nitki ulicy zostaną zwężone. Rozpoczynają się prace bitumiczne. – Na prośbę władz miasta zdecydowaliśmy się przeprowadzić remont nawierzchni Ronda Rataje, która od dłuższego czasu wymaga naprawy. Realizowane prace podniosą komfort jazdy w tej części miasta i poprawią organizację ruchu – mówi Marcin Stokowiec, dyrektor ds. inwestycji Apsys Polska.

Z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy od jutra?

Na jezdni wlotowej na rondo wyłączony zostanie lewy i środkowy pas ruchu. Do dyspozycji kierowców pozostaną dwa skrajne prawe pasy. Jadąc w stronę estakady katowickiej z kolei będzie można poruszać się prawym pasem ruchu, wyłączony z ruchu będzie skrajny lewy pas. Taki układ tymczasowej organizacji będzie obowiązywał do środy 2 sierpnia, do godziny 20:00. Następnie ruch zostanie przełożony na zmodernizowane jezdnie, a prace rozpoczną się na pozostałych pasach.
Remont nawierzchni finansowany jest przez CH Posnania i wynosi 2 208 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *