11 rocznica śmierci aktorki Krystyny Feldman upamiętniona. Symboliczny kwiat złożony pod numerem 74 na osiedlu Armii Krajowej.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” i Dom Kultury „Jędruś” w obecności dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 zapaliła znicz i złożyła symboliczną różę pod tablicą upamiętniającą aktorkę.

Tradycyjnie od 10 lat, z okazji każdej rocznicy śmieci Krystyny Feldman, 24 stycznia spotykają się osoby, które chcą przypomnieć tę datę i fakt, że to właśnie na osiedlu Armii Krajowej 74, po sąsiedzku, mieszkała znana i wybitna aktorka z niezwykle ciekawą osobowością.

Krystyna Feldman znana jest przede wszystkim z roli Babki (Rozalii) Kiepskiej z serialu „Świat według Kiepskich” oraz z głównej roli w filmie „Mój Nikifor”, a także z ról epizodycznych i teatralnych. Dla mieszkańców Rataj, to przede wszystkim sąsiadka. – Pani Krystyna przychodziła do naszego domu kultury, jadła obiady w Trojce. Opowiadała nam, że w domu nawet nie miała lodówki, a wszystkie pieniądze przeznaczała na książki – opowiadała nam Julia Mazanka z Domu Kultury „Jędruś’.

Krystyna Feldman mieszkała na Ratajach 27 lat, do ostatnich swoich dni. Wizyta pod klatką artystki była okazją, aby opowiedzieć uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 18 o jej dorobku artystycznym. – Chcieliśmy uzmysłowić dzieciom, że na tym osiedlu też mieszkali sławni ludzie. – mówiła Aleksandra Michałowicz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 18.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *