Komisja Rewizyjna przy Radzie Miasta po raz kolejny zajmowała się sprawą niefunkcjonalnego i niebezpiecznego parku rowerowego na os. Czecha.

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (wtorek, 12 grudnia) upłynęło w atmosferze wzajemnych oskarżeń. Oprócz radnych miejskich obecni byli radni osiedlowi z Chartowa oraz urzędnicy z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Radni osiedlowi jako winnego wskazywali głównie projektanta torów rowerowych. Muldy, które się na nich znajdują są zbyt strome i położone są zbyt blisko siebie. – To była propozycja projektanta – oświadczył Wojciech Chudy, radny z Chartowa. – On pokazywał nam wizualizacje tych torów, ale w zupełnie innej formie – dodawała Małgorzata Nowak-Karlińska, przewodnicząca zarządu Samorządu Pomocniczego Chartowo.

Ze strony radnych pojawiły się też zarzuty skierowane w stronę Zarządu Zieleni Miejskiej – Co tak naprawdę zlecił ZZM projektantowi? – pytał chartowski radny Maciej Cegła. – Wykonanie parku rowerowego jest zgodne z projektem, który Państwo widzieliście i zaakceptowaliście – odpowiadał Tomasz Lisiecki, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

W pewnym momencie radna Halina Owsianna zdecydowała się jednoznacznie wskazać winnych – Wy jesteście winni i tyle! – powiedziała, kierując się w stronę radnych osiedlowych.

Jednocześnie na posiedzeniu padła propozycja, aby w przyszłym roku zdobyć środki na poprawienie torów rowerowych tak, aby nadawały się do jazdy – Nic nam innego nie pozostaje tylko rozpocząć rozmowy z Zarządem Zieleni Miejskiej, aby ten obiekt poprawić, na razie nie wiem z jakich środków – stwierdziła na koniec Małgorzata Nowak-Karlińska.

Jedna myśl nt. „Kto jest winny ws. toru rowerowego?”

  1. Przez lata znajdowało się w tym miejscu boisko które służyło wielu mieszkańcom i było non stop oblegane. Teraz stoi w tym miejscu betonowe gówno z którego już nikt nie może korzystać bo coś co miało być parkiem dla rowerzystów w rzeczywistości jest stertą betonu niezdatna do niczego. Brawo wy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *