W Parku Rataje w przyszłym roku ma stanąć Skansen Średzkiej Kolei Powiatowej. Pierwsza lokomotywa przyjechała już pod Poznań.

Lokomotywa stoi na bocznicy przy ul. Granicznej w Swarzędzu. Jeszcze w listopadzie obejrzą ją miejscy radni. Trzeba ocenić w jakim jest stanie i podjąć decyzję o zakresie renowacji. – Żeby lokomotywa nie była zielona a wagon czerwony. Trzeba projektantom podpowiedzieć jak to ma być zrobione – mówi Adam Pawlik, przewodniczący Komisji ds. powstania Parku Rataje przy Radzie Miasta.

Docelowo lokomotywie ma towarzyszyć wagon restauracyjny. Ławki przy skansenie mają być stylizowane na stacje kolejowe. Całość ma stać w miejscu, w którym kiedyś przebiegały tory średzkiej kolei powiatowej.

Obecnie w parku trwają m. in. prace przy nasadzaniu zieleni. –Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – mówi Adam Pawlik. – Na ostatniej komisji ds. powstania Parku Rataje zaleciliśmy, aby wykonawca wzbogacił zieleń. Obecnie powstają nowe projekty i w grudniu zostaną przedstawione – dodaje.

Park Rataje ma być gotowy latem przyszłego roku.

Jedna myśl nt. „Lokomotywa jest już pod Poznaniem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *