fot. Termy Maltańskie

Finały Mistrzostw Polski Saunamistrzów zwyciężył w ubiegłym tygodniu Marcin Ciesielski.

To pierwszy tytuł Mistrza Polski w karierze tego zawodnika. – W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Polski Saunamistrzów, które odbywały się w Czeladzi. Wzięło w nich udział 16 zawodników oraz 16 drużyn z najlepszych saunariów w Polsce. Najlepsi uzyskali awans do najważniejszej imprezy po serii eliminacji odbywających się w całej Polsce. – informuje Łukasz Kubiak z Term Maltańskich.

Seans parowy Marcina Ciesielskiego nazywał się „The Shoemaker. ”- Najlepsi zawodnicy biorą udział w zawodach, które są rozwinięciem seansów parowych. Sędziowie oceniają tutaj nie tylko technikę, dobór aromatów i rozprowadzenie ciepła ale także choreografię, strój, aranżację oraz historię, którą saunamistrz opowiada w saunie. „ The Shoemaker” Marcina Ciesielskiego ukazał historię starego szewca, który całe życie poświęcił pracy będącej dla niego sensem życia. – opisuje Kubiak z Term Maltańskich.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 200 saunariów, w których seanse parowe prowadzi ponad 400 saunamistrzów. – Jest to rytuał prowadzony przez wyszkoloną osobę – saunamistrza, który dla spotęgowania odczucia ciepła w saunie suchej trzykrotnie polewa rozgrzane kamienie dużą ilością wody oraz przygotowanymi kulami lodowymi z naturalnymi olejkami zapachowymi. Specjalnymi technikami poruszania ręcznikiem lub innymi akcesoriami np. wachlarzem, intensywnie miesza powietrze i rozprowadza aromaty po saunie, dając efekt intensywnego i nagłego uderzenia ciepła, jednocześnie tworząc z seansu wyjątkowy pokaz. Udział w tym kilkunastominutowym rytuale, gwarantuje niepowtarzalne odczucia, głęboki relaks i niezwykłe odprężenie. – wyjaśnia Łukasz Kubiak.

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *