Św. Katarzyna to patronka motorniczych i kierowców MPK. Co roku, 25 listopada ma w kalendarzu swój dzień. Z tej okazji poznańskie MPK zaprasza na „Drzwi otwarte” w zajezdni na Franowie.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 26 listopada w godz. 12:00 – 16:00. Na uczestników czeka wystawa taboru, zarówno tego nowoczesnego jak i historycznego.

Każdy będzie mógł udać się na wycieczkę po zajezdni i zobaczyć halę postojową, warsztatową, myjnię i linię obsługi technicznej.

Dla odważnych będzie możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju pod okiem instruktora nauki jazdy

Część imprezy odbędzie się na terenie dawnej zajezdni na ul. Madalińskiego. Tam członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych przygotowali swoje atrakcje, czyli zwiedzanie zajezdni z przewodnikiem oraz ekspozycję historycznych pojazdów. Wśród nich będzie można zobaczyć tramwaj konny i wagon kinowy.

Przy tej okazji, zbierane będą nakrętki od plastikowych butelek. Akcja „Zapełnijmy wagon nakrętkami” ma pomóc 8-letniej córeczce jednego z pracowników MPK. Dziewczynka choruje na porażenie mózgowe i potrzebuje rehabilitacji.

Dla osób, które będą chciały dojechać na Katarzynki komunikacją publiczną uruchomiona zostanie specjalna, darmowa linia kursująca pomiędzy „Madaliną” a Franowem. Tramwaje kursować będą co 30 minut przez rondo Rataje i rondo Kaponiera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *