Kluby sportowe zrzeszające miłośników sportów walki chcą wybudowania na os. Armii Krajowej hali, w której mogłyby prowadzić zajęcia. Hala miałaby stanąć przy skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Żegrze. Mieszkańcy takiego obiektu sobie nie życzą.

Przedstawiciele klubów byli obecni na grudniowych konsultacjach społecznych dotyczących planu zagospodarowania dla os. Armii Krajowej. – Naszym pomysłem na zagospodarowanie tego terenu w poznaniu jest wybudowanie w przyszłości takiej niewielkiej sali do ćwiczeń, nie tylko judo ale też innych sportów walki, z której dzieci, młodzież i starsi mogliby korzystać cały rok – tłumaczył wtedy Józef Rainczuk, prezes klubu Wojownik Judo.

Okazało się jednak, że wielu mieszkańców osiedla nie chce jakiegokolwiek budynku we wskazanym miejscu. Ich przedstawiciel obecny był podczas obrad Komisji ds. Utworzenia Parku Rataje w środę 26 kwietnia – To jest jedyne zielone miejsce na osiedlu Armii Krajowej nadające się na spacery z psami, ale z tego miejsca korzystają wszyscy mieszkańcy, zarówno zimą jak i latem – mówi Jakub Pająkowski, mieszkaniec os. Armii Krajowej.

Komisja po krótkiej dyskusji zaopiniowała propozycję budowy hali negatywnie. Prace nad planem zagospodarowania dla os. Armii Krajowej nadal trwają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *