Nowe parkingi i reorganizacja dojazdu – to główne zmiany, które szykują się nad Wartą. Chodzi o rejon klubów wioślarskich oraz sąsiedztwo mostu Królowej Jadwigi przy os. Piastowskim.

Aby zaprojektować nową infrastrukturę, urzędnicy chcą zmienić obowiązujący plan zagospodarowania dla Parku nad Wartą. Decyzję o konieczności rozpoczęcia prac podjęła w lutym Rada Miasta.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że chodzi o „uregulowanie dojazdu i zapewnienie miejsc parkingowych gościom restauracji, która mogłaby powstać na terenie jednego z klubów sportowych”.

Ponadto nowa organizacja ma zapewnić „możliwość lokalizacji lokalnego parkingu na płycie po dawnej makiecie osiedli ratajskich”. Wniosek o utworzenie parkingu w tym miejscu zgłosiła Rada Osiedla Rataje.

Dojazd do klubów wioślarskich nad Wartą od wielu lat sprawia problemy. Jedna, wyasfaltowana droga służy wszystkim: kierowcom, rowerzystom i pieszym. Na wzmożony ruch samochodów narzekają przede wszystkim ci ostatni. Spacerowicze narażeni są na potrącenia przez pojazdy zmierzające do przystani.

Zanim powstanie nowy projekt organizacji ruchu urzędnicy chcą spotkać się z mieszkańcami. W tym celu zaplanowane są konsultacje społeczne, które odbędą się w czwartek, 11 maja 2017 r. o godzinie 17.00 w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 3, os. Piastowskie 65 w Poznaniu.

Dodatkowe informacje dot. nowego planu: Miejska Pracownia Urbanistyczna, Projektant prowadzący: Adam Kijowski, tel. 61/845 50 64, kontakt: Andżelika Maik, tel. 61/845 50 65.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *