Policja poszukuje właścicieli odzyskanych przedmiotów.

16 stycznia na autostradzie w Balicach krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn włamujących się do mieszkań na terenie Krakowa, Wrocławia i Poznania. Jak się okazało, wracali oni ze stolicy Wielkopolski, gdzie również trudnili się przestępczym procederem. – Złodzieje poznali się kilka tygodni wcześniej. 47-latek  zaproponował wówczas 37-letniemu koledze, aby ten wraz z nim wybrał się do innego miasta, gdzie można się wzbogacić. – informuje krakowska Policja. 8 stycznia pojechali do Wrocławia, gdzie włamali się do dwóch mieszkań, straty związane z ich działalnością tego wieczoru zostały wycenione na kwotę ponad 20 tys. zł.  15 stycznia  postanowili pojechać do Poznania, gdzie tym razem włamali się do 5 mieszkań – dwóch na os. Piastowskim, na os. Lwa, ulicy Milczańskiej i Stare Żegrze. – Zainteresowanie rabusiów skupiło się na biżuterii, zabrali także  drogie zegarki oraz gotówkę. Łącznie wysokość strat pokrzywdzeni wycenili na blisko 11 tys. zł. – uzupełnia Policja z Krakowa. Sposób działania sprawców za każdym razem był taki sam. Wybierali oni te mieszkania, w których światło nie było zapalone, a następnie wchodzili do środka, wyważając drzwi balkonowe i plądrowali lokale. Dodatkowo jak ustalili śledczy, starszy z mężczyzn w grudniu ubiegłego roku włamał się do 3 mieszkań na terenie Krakowa.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem na terenie Wrocławia oraz Poznania. Dodatkowo starszy z nich odpowie za włamania, których dopuścił się kilkukrotnie w Krakowie oraz za paserstwo. – Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10, jednak z uwagi na fakt, że 47-latek popełnił przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, wysokość grożącej mu karu może zostać zwiększona o połowę. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. – informuje Policja.

Osoby, które rozpoznają przedmioty na załączonych fotografiach (w tym linku), proszone są o kontakt z krakowską policją pod numerem telefonu: 12615 2450

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *