Zielone światło 20 czerwca na sesji rady miasta dostała inwestycja polegająca na modernizacji polany w sercu osiedla Orła Białego.

Drugi przetarg na polanę w środkowej części osiedla Orła Białego został zakończony. Stanęły do niego dwie firmy. Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Brukpol zaproponowało utworzenie terenu parkowego za ponad 500 tysięcy złotych, a Zakład Ogólnobudowlany i Drogowy Stanisław Marzuchowski za nieco ponad 454 tysiące złotych. Zarząd Zieleni Miejskiej ma na ten cel około 400 tysięcy złotych, brakujące 54 000 złotych na inwestycję Rada Osiedla Żegrze już oficjalnie może przekazać do ZZM-u. – Z informacji uzyskanych w Zarządzie Zieleni Miejskiej wynika, że w chwili obecnej zabezpieczone są środki na realizację I etapu inwestycji, tj. utworzenie asfaltowych ścieżek oraz montaż latarni parkowych. Przygotowywane jest także zarządzenie Prezydenta Miasta w sprawie przekazania działki osiedlowej do Zarządu Zieleni Miejskiej w celu rozpoczęcia inwestycji. Rada Osiedla Żegrze pozytywnie zaopiniowała propozycję przekazania działki w ręce Zarządu Zieleni Miejskiej. – informuje Łukasz Kapustka, przewodniczący Zarządu Osiedla Żegrze.
Pierwszy etap prac wystartuje jeszcze latem. – Z wiedzy, którą my posiadamy wynika, że umowa powinna zostać podpisana „na dniach”, a zatem prace ruszą już niedługo. Zgodnie z ofertą wykonawca będzie miał 3 miesiące na wywiązanie się z umowy. Liczymy, że ścieżki oraz oświetlenie pojawi się już do końca wakacji. – mówi Kapustka.
Docelowo w przyszłych latach ma powstać tu teren spacerowo-parkowy wraz z wybiegiem dla psów. – Środki na kolejne etapy, czyli na nasadzenia drzew, montaż małej architektury oraz wydzielenie wybiegu dla psów –  mamy nadzieję uda się pozyskać w roku 2018 m.in. w konkursie grantowym dla osiedli oraz w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Koszt całej inwestycji to ponad milion złotych. – kończy Kapustka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *