Budynek sportowo-usługowy mógłby powstać w sąsiedztwie Ronda Żegrze.

Plan zagospodarowania dla osiedla miał uchronić mieszkańców przed niepożądaną zabudową. Okazało się, że zamiast chronić zezwala na zabudowanie zieleni.

We wtorek 5 grudnia Rada Miasta dyskutowała o projekcie planu zagospodarowania dla os. Armii Krajowej, ale go nie uchwaliła. Powodem była propozycja postawienia przy Rondzie Żegrze hali sportowej, która wielkością miałaby dorównywać Basenowi Rataje na os. Piastowskim.

Miejsce na halę w projekcie pojawiło się na wniosek jednego z poznańskich klubów sportowych. Propozycję zaakceptował prezydent Poznania. Z brakiem akceptacji spotkała się natomiast ze strony mieszkańców samego osiedla.

Ostatecznie to właśnie mieszkańcom udało się przekonać radnych, którzy nakazali wykreślenie hali z projektu na rzecz zieleni. – Wywalczyliśmy to co chcieliśmy, czyli zablokowaliśmy pomysł pana prezydenta, nie dopuszczając do budowy w przyszłości hali sportowej na os. Armii Krajowej – mówi Adam Pawlik, radny miejski PiS. – W tym miejscu przy rondzie Żegrze jest teren zielony i mieszkańcy tego osiedla potrzebują tego terenu – dodaje.

Decyzja radnych oznacza dodatkowo, że ponowiona musi zostać debata publiczna dotycząca planu, podczas której znów spotkają się wszystkie zainteresowane strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *