Wielkie malowidło ma być gotowe za miesiąc. Będą na nim widniały zdjęcia mieszkańców Rataj. Mural powstaje na bocznej elewacji budynku na os. Piastowskim 18-24.

Zaczęło się od ogłoszenia konkursu w maju ubiegłego roku, dziś mural już się maluje. Oczywiście nie sam. Projektantem oraz twórcą ratajskich murali jest Wojciech Ejsmondt – wykonawca leszczyńskiego malowidła ściennego, poświęconego Stanisławowi Grochowiakowi – poecie, dramaturgowi i prozaikowi.

Wiosną ubiegłego roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w ramach konkursu „Mural dla Osiedla” pozyskała zdjęcia portretowych mieszkańców Rataj. Spośród zebranych zostało wybranych pięć, które będą wyrysowane na szycie bloku. Główną ideą projektu stało się hasło Spółdzielni wybrane w ubiegłym roku również przez mieszkańców. – „Łączy pokolenia” w naturalny sposób wpisało się w charakterystykę i specyfikę Rataj – miejsca relacji społecznych przedstawicieli kilku generacji, w którym tradycja i historia spotyka się z młodością i nowoczesnością. – pisze SM „Osiedle Młodych”. – Ku zadowoleniu Organizatorów Konkursem zainteresowali się nie tylko młodsi mieszkańcy Rataj, ale także Seniorzy. W związku z tym dzięki zdjęciom osób w różnym wieku oraz różnej płci w pełni uda się zrealizować wspomnianą ideę. – uzupełnia SM „Osiedle Młodych.

Mural jest wykonywany w tzw. technice pikselowej, każde zdjęcie będzie składać się z kilku tysięcy kwadratów.

Jedna myśl nt. „Os. Piastowskie: Mural się maluje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *