Przebudowa estakady katowickiej trwa od 2015 roku i powoli dobiega końca. Co zostało zrobione, a co jest jeszcze do zrobienia?

Wiadukt Chartowo/Żegrze:
– wykonano ustrój nośny wraz z kapami chodnikowymi. W czerwcu planowane jest wykonanie pierwszej warstwy nawierzchni drogowej z asfaltu lanego.

Wiadukt Inflancka:
Zabetonowano cztery sekcje z sześciu ustroju nośnego. W lipcu planowane jest zakończenie betonowań całego ustroju nośnego.

Równolegle od strony Kórnika wykonywane są kapy chodnikowe.

Roboty drogowe trwają pomiędzy obiektami oraz w ciągu ulicy Inflanckiej i Chartowo/Żegrze.

Planowane jest również wykonanie ścieżki rowerowej w kierunku do tunelu w ul. Milczańskiej oraz ścieżki pod obiektem wzdłuż dłuższej estakady łączącą dotychczas wykonane drogi rowerowe.

Kiedy pojedziemy pod wiaduktami bez utrudnień? – Będzie się to zbiegało z końcem robót przy budowie estakady. Powinien to być przełom sierpnia i września przynajmniej na jednej z tych ulic. Będziemy jeszcze rozmawiać z wykonawcą o możliwościach skrócenia tego terminu, jednak ostateczny scenariusz napisze się podczas budowy – mówi Paweł Śledziejowski, prezes PIM.

Całość robót ma zakończyć się w listopadzie. Oficjalnie estakadą będzie można pojechać w lutym. Łączny koszt przebudowy obu wiaduktów to ponad 160 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *