Miasto otrzymało dofinansowanie na remont trasy tramwajowej przez Górny Taras Rataj. 57 milionów złotych ma pokryć jedną trzecią całkowitych kosztów inwestycji.

Tory tramwajowe prowadzące przez Górny Taras Rataj wymagają pilnego i kompleksowego remontu. Dofinansowanie pozwoli na rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku. Remont obejmie odcinek od przystanku „Kórnicka” do Ronda Żegrze. Przy okazji powstanie również dodatkowa trasa od Ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej, która ma obsługiwać powstające na Starołęce osiedla.

Budowa nowego odcinka trasy lepiej skomunikuje z resztą miasta duże osiedla przy ul. Falistej i Unii Lubelskiej. Liczymy na to, że dzięki niemu więcej osób będzie chciało korzystać z transportu publicznego. Ważne jest również to, że za sprawą realizacji tego projektu zwiększy się atrakcyjność terenów inwestycyjnych w tym rejonie – podkreśla prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Torowisko ma zostać tak wykonane aby redukowało drgania oraz hałas. Przebudowane zostaną przystanki. Cała infrastruktura przystankowa ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakończenie prac nad przebudową trasy i budową nowego odcinka ma nastąpić w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *