Wiele na to wskazuje, że właściciele Przystani Postania będą zarządzać sąsiadującą plażą nad Wartą tuż przy osiedlu Piastowskim. Plaża Rataje zacznie funkcjonować 1 czerwca.

Miasto już podłącza media – wodę i prąd. Jednak całym obiektem od tego sezonu ma zarządzać prywatny przedsiębiorca, który wydzierżawi teren przynajmniej na trzy lata. Chętni na zagospodarowanie terenu mogą składać wnioski jeszcze przed ponad tydzień. – Jeśli kilka podmiotów będzie chciało w tej strefie prowadzić działalność gospodarczą, to postaramy się ich przekonać, żeby ze sobą współpracowały lub ewentualnie działały w sąsiedztwie. W ostateczności w grę wchodzi rywalizacja w postaci konkursu na wysokość stawki dzierżawy. – mówi Szymon Błażek – z Wydziału Gospodarski Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania. Formalnie zgłosił się jeden chętny – właściciel Przystani Posnania, prezes sekcji wioślarskiej Posnania RBW Paweł Szczepaniak. – Dla mnie ten teren jest bardzo rozwojowy i nie ukrywam, że tutaj zawsze byłem całym sercem. Pierwszy etap to była budowa Przystani Posnania, Klubu Sportowego, a to jest drugi etap naszych zamierzeń. Chcielibyśmy być oczywiście tutaj dłużej niż przez trzy lata, wówczas moglibyśmy zainwestować jeszcze więcej pieniędzy w to miejsce – mówi prezes.

W ramach umowy dzierżawy zarządca tego terenu będzie musiał wywiązać się z umowy, w której jest zapisane jak dokładnie plaża ma funkcjonować. – Chcielibyśmy, żeby plaza na Ratajach nie odbiegała od plaż miejskich, które są zlokalizowane na Wildzie, Szelągu czy na Chwaliszewie. Ma być tam boisko, strefa grillowa, dostęp do gastronomii. Chcemy żeby funkcjonowała tu zatoczka w formie małej przystani, gdzie turyści czy Poznaniacy będą mięli możliwość pozostawienia łodzi. Na pewno chcemy w ramach współpracy z partnerem prywatnym wspierać funkcjonowanie wypożyczalni sprzętu kajakowego i łodzi wioślarskich – mówi Szymon Błażek – z Wydziału Gospodarski Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania.

Przystań Posnania w najbliższą sobotę 20 maja organizuje otwarte długodystansowe regaty na Warcie – ,,Posnania Challenge Maraton’’ Wioślarsko-Kajakowy. Chętni mogą popłynąć od Śremu przez Puszczykowo do Poznania. – Każdy może się zapisać, w każdej dwójce choć jedna osoba musi być pełnoletnia. Jest małe wpisowe. Jeśli ktoś nie ma kajaka lub łódki to my zapewniamy sprzęt, ponadto wszystkich dowozimy na miejsce startu. – informuje Paweł Szczepaniak – prezes sekcji wioślarskiej Posnania. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Przystani Posnania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *