Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” od maja przyszłego roku podniesie wysokość czynszów. Wszystko przez obowiązek zakupu pojemników od odpady biodegradowalne.

Mimo protestów 80-ciu tysięcy mieszkańców z Poznania i okolic Związek Międzygminny GOAP nie zmienił swojej decyzji i nakazał spółdzielniom zakupić brązowe pojemniki na odpady.

Jednak to nie wszystko. Czynsz ma być większy również ze względu na wybór przez GOAP najdroższej oferty na odbiór odpadów z terenów spółdzielni w latach 2018 – 2021 oraz brak zróżnicowania opłat  za odbiór odpadów komunalnych w zależności od rodzaju zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.

Ile więcej będziemy płacić? – Konsekwencją powyższego będą podwyżki opłat w 2018 roku na poziomie ok. 10 gr/ m2/pow. użytkowej – informuje Julia Tritt, rzecznik SM „Osiedle Młodych”. – Wysokość podwyżki zależy jednak jeszcze od negocjacji, które prowadzimy z firmą Remondis. Nie chcemy kupować pojemników tylko je wydzierżawiać. Negocjujemy obecnie cenę dzierżawy i czyszczenia. Jest to dla nas korzystniejsza oferta niż kupno. – dodaje Julia Tritt. Odbyło się już pierwsze spotkanie w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *