Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczyna już IX edycję akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Celem jest przekazanie wyprawek szkolnych dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin.W akcję włączają się nowożeńcy.

Caritas przeznacza ok. 2 tysiące plecaków wraz ze szkolną wyprawką w ręce potrzebujących. – Dzięki temu uczniowie już na starcie roku szkolnego nie czują się gorsze od reszty rówieśników. Idea ma zapewnić takie same szanse i warunki do godnego funkcjonowania w szkolnej grupie rówieśniczej wszystkim uczniom. – informuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Potrzebna jest Państwa pomoc. W akcję można się włączyć poprzez:

1. Dostarczanie asortymentu szkolnego do siedziby Caritas przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu w godzinach 9-15 od poniedziałku do piątku.

  • Potrzebne są: nowe plecaki wyposażenie plecaków, takie jak farby, akwarele, piórniki, kredki, długopisy, ołówki, bloki, zeszyty, linijki, pisaki, gumki, strugaczki itp.

2. Przekazanie dobrowolnej kwoty na zakup wspomnianego asortymentu. Można tego dokonać ze strony www.caritaspoznan.pl

W ten projekt co roku włącza się wielu nowożeńców, którzy zamiast otrzymywania kwiatów podczas zaślubin dostają szkolny asortyment. Następnie przekazują go w ramach tej akcji. – Zachęcamy do zrobienia czegoś dobrego dla ludzi, którzy borykają się z problemami finansowymi i dla których spełnienie podstawowych potrzeb dla własnych dzieci jest dla nich nieosiągalne. – dodaje Caritas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *