Tak ma wyglądać plac do "street workoutu" nad Maltą.

Trwa nowa edycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 2 czerwca można zgłaszać swoje propozycje. My postanowiliśmy sprawdzić jak idzie realizacja projektów zgłoszonych w ubiegłym roku.

W PBO na 2017 rok jest siedem ratajskich projektów. Większość z nich to pomysły na uatrakcyjnienie rekreacji na osiedlach i w okolicy.

Plac do „street workoutu” umożliwiający trening z wykorzystaniem odpowiednich przyrządów. – Odbyły się już trzy spotkania z POSiR-em. Ustalaliśmy jak ma wyglądać ten obiekt. Co powinniśmy zmienić, co zostawić. Udało się już ustalić dokładne miejsce, w którym plac się pojawi – poinformował nas Radosław Panas, autor projektu. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30.11.2017 r. Koszt: 120 tys zł.

Ścieżka pieszo-rowerowa łącząca Polanę Harcerza z Jeziorem Maltańskim ma być gotowa do września 2018 roku. Odbyło się już spotkanie z wnioskodawcą, na którym uszczegółowiono zakres inwestycji. Koszt: 190 000 zł.

Odbudowa południowych klinów zieleni na Chartowie. Pomiędzy os. Tysiąclecia a trasą tramwajową mają zostać posadzone dodatkowe drzewa stanowiące naturalny ekran akustyczny. Obecnie trwa aktualizacja mapy z podziemnymi instalacjami. Nasadzenia mają zostać dokonane jesienią. Koszt: 50 tys. zł.

Siłownia przy przystanku tramwajowym „os. Tysiąclecia”. – Jutro ma odbyć się spotkanie w tej sprawie. Chcielibyśmy aby siłownia powstała latem. Idzie nieźle muszę powiedzieć – ocenia Ryszard Musielak, pomysłodawca projektu.

„Sportowe Żegrze” czyli boisko wielofunkcyjne na terenie ratajskiej jednostki straży pożarnej. Ma mu towarzyszyć również siłownia. Projekt ma być gotowy w tym roku, realizacja w przyszłym ale nadal trwają konsultacje dotyczące zakresu inwestycji. Koszt: 450 tys. zł.

Urbanator dla Rataj – szereg zmian w komunikacji mających ułatwić przemieszczanie się pieszym i sprawić, że drogi będą bezpieczniejsze. Obecnie trwają uzgodnienia z wnioskodawcą dotyczące zakresu prac. Koszt: 80 tys. zł.

„Aktywna mama – szczęśliwe dziecko” – ćwiczenia fitness dla matek, podczas których dzieci mają swoje zajęcia w sali obok. Program będzie realizowany w szkołach na Ratajach jeszcze do końca grudnia. Koszt: 119 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *