Stowarzyszenie „Razem dla Chartowa” oraz mieszkańcy zwrócili się do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o remont nawierzchni ulic Wiatracznej, Inflanckiej, Piaśnickiej i Chartowo na wysokości os. Lecha.

Ulica Piaśnicka jak ser szwajcarski – pisaliśmy o tym problemie już niejednokrotnie. Na Chartowie do listy ulic, które są w opłakanym stanie doliczyć należy każdą, która okala osiedle Lecha. Stowarzyszenie Razem dla Chartowa apeluje w liście do ZDM-u o remont.  – Z doniesień prasowych otrzymaliśmy informację, że koszt budowy estakad w ciągu ul. Krzywoustego jest mniejszy niż zakładano, dzięki czemu Miasto poczyniło oszczędności, które mogą być wydatkowane na modernizację infrastruktury drogowej. – czytamy w treści apelu Wojciecha Chudego do ZDM-u. Stowarzyszenie Razem dla Chartowa apeluje do Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu o remont ulic – Wiatracznej, Inflanckiej, Piaśnickiej i Chartowo, które są w fatalnym stanie. – Na ich obecny stan w dużej mierze przyczyniło się duże obciążenie nawierzchni przez przejeżdżające pojazdy ciężarowe do budów, m.in. Centrum Handlowego Posnania i estakad w ciągu ul. Krzywoustego. Naszym zdaniem zaoszczędzone środki miejskie z inwestycji powinny zostać przeznaczone na modernizację i polepszenie infrastruktury ulic na Chartowie. – pisze Wojciech Chudy przewodniczący Stowarzyszenia. Sprawa już niejednokrotnie trafiała do ZDM-u.

Zarząd Dróg Miejskich do tej pory wolał tutaj łatać dziury niż kompleksowo wymienić nawierzchnię, ponieważ w budżecie miasta cały czas nie znalazły się pieniądze na ten cel. Zdaniem Stowarzyszenia sprawiedliwie byłoby, gdyby ZDM w pierwszej kolejności przeznaczył oszczędności z budowy estakady na przywrócenie odpowiedniego stanu infrastruktury drogowej na Chartowie. – Podejmując takie działania Miasto ma także szansę pokazać mieszkańcom, że realizacja dużych inwestycji w Poznaniu nie jest tożsama z pogorszeniem się stanu przyległych do nich ulic. – kończy Chudy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *