Kierowcy muszą zwracać uwagę na zmiany w organizacji ruchu na moście. MPK kolejne wprowadza dziś, następne już od piątku.

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniach 26-29 lipca zamknięta zostanie prawa jezdnia po północnej stronie mostu, a ruch w kierunku zachodnim odbywać się będzie po lewej jezdni i torowisku. Z kolei w dniach 28 lipca – 1 sierpnia zamknięta zostanie prawa jezdnia po południowej stronie mostu, a ruch w kierunku wschodnim odbywać się będzie po lewej jezdni i torowisku.

Jaki remont dokładnie toczy się na moście Królowej Jadwigi? – Wykonywane są prace utrzymaniowe na odcinku rondo Rataje – ul. Serafitek: nastąpi wzmocnienie toru na przystanku „Serafitek”, a także wymiana rozjazdu przy rondzie Rataje – mówi Adam Majchrzycki, zastępca dyrektora technicznego ds. infrastruktury poznańskiego MPK.

W związku z toczącymi się pracami do końca wakacji zmienionymi trasami kursują linie tramwajowe nr 2, 7, 9, 15 i 20. Zawieszone zostało kursowanie linii nr 6, 12 oraz 18, a uruchomiona została linia autobusowa T6. Szczegółowe zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusu T6 znajdziecie Państwo tutaj.W 2017r. na odnowę torowisk i infrastruktury energetycznej zarezerwowano ok. 24 mln zł. Duża skala i zakres zaplanowanych remontów wynika z priorytetowego traktowania transportu publicznego przez władze Miasta Poznania. – informuje ZTM.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *