Na skrzyżowaniu ulicy Starołęckiej z ulicą Głuszyna miasto wybuduje rondo. Przebuduje także część ulicy Głuszyna. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg.

Były wypadki, teraz ma być bezpiecznie. – O konieczności zmian i poprawy bezpieczeństwa w okolicach skrzyżowania Starołęckiej z Głuszyną mówiło się od kilku lat, w związku z notowanymi często w tym miejscu wypadkami i kolizjami. 4,75 mln zł na budowę ronda, które poprawić ma tę sytuację, zapisano w tegorocznym budżecie miasta. – pisze Jacek Łakomy z Biura Prasowego Prezydenta Poznania.

Miasto oprócz ronda przebuduje istniejące zjazdy i drogi dojazdowe, wybuduje ścieżkę rowerową, chodniki, zatoki autobusowe. Dodatkowo przebudowany zostanie cały dojazd do nowego układu drogowego – przy dojeździe do ronda pojawią się m.in. pasy zieleni.

PIM przyjmują oferty do 12 maja. Miasto podczas wyboru wykonawcy będzie brać pod uwagę nie tylko cenę, istotnymi kryteriami będą także – okres rękojmi, doświadczenie kierownika budowy oraz skrócenie terminu zakończenia robót. – Prace mają rozpocząć się jeszcze w maju. Wykonawca będzie miał maksymalnie 70 dni kalendarzowych od podpisania umowy na budowę ronda. – dodaje Jacek Łakomy.

Przetarg przewiduje także przebudowę ul. Głuszyna – od Starołęckiej do ul. Klimontowskiej. Ma ona potrwać maksymalnie 140 dni kalendarzowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *