Postępowania zwrotowe dotyczące terenów pod pawilonami trwają. Budynek jest w coraz gorszym stanie. ZKZL zapewnia, że jest bezpiecznie. Przełom w sprawie może nastąpić wiosną.

Przy Pawilonach na osiedlu Piastowskim pojawiły się nowe podpory. Wiadomo, że budynek od wielu lat nie jest remontowany, a wymaga gruntownej modernizacji. Jego właścicielem jest Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. – Podpory mają zabezpieczyć pawilony na długie lata, z nimi pawilon jest w 100% bezpieczny. Dodatkowo jednak cały czas wykonujemy niezbędne przeglądy. – mówi Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL.  Czy to oznacza, że budynek nie będzie remontowany w najbliższym czasie? ZKZL posiada projekt i kosztorys modernizacji pawilonów, co wstrzymuje miasto przez rozpoczęciem całej procedury? – My zdajemy sobie sprawę, że te działania są tylko zabezpieczające, a mieszkańcy by chcieli, żeby pawilon został gruntownie zmodernizowany, jednak obecnie w Starostwie Powiatowym trwają postępowania zwrotowe dotyczące terenu, na którym stoją budynki – informuje Łukasz Kubiak.

ZKZL na na razie wstrzymuje się od jakichkolwiek inwestycji związanych z pawilonami ze względu na prywatnych właścicieli. – Mamy związane ręce, ponieważ prywatni właściciele chcą pozyskać te tereny. Inwestowanie w takim kontekście nie jest ekonomiczne. Jeśli właściciel odzyska teren, będzie mógł go dowolnie zagospodarować oczywiście zgodnie miejscowym planem – tłumaczy Kubiak.  Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego zakłada budowę na tym terenie budynków usługowych. ZKZL zapewnia, że jak tylko miasto będzie w posiadaniu gruntów to zacznie modernizację. Starostwo Powiatowe prowadzi postępowanie dotyczące ewentualnego zwrotu nieruchomości. Termin wydania decyzji w tej sprawie ma nastąpić do 30 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *