Lokalni działacze wraz z grupą młodzieży już od wielu lat starają się o wybudowanie skateparku na os. Tysiąclecia. Projekt wygrał w głosowaniu do budżetu obywatelskiego na 2016 rok, ale najpierw pojawiły się problemy gruntowe, a później zabrakło odpowiednich lokalizacji.

Realizacja projektu odwlekała się. Zaniepokojeni pomysłodawcy zaczęli obawiać się, że do budowy nigdy nie dojdzie, ale w środę 10 maja otrzymaliśmy informację, że prace nad tą inwestycją jednak idą do przodu.

Nie ma takiego zagrożenia, że ten projekt nie zostanie zrealizowany – mówi Patryk Pawełczak, z-ca Gabinetu Prezydenta Poznania. – Najpóźniej w 2018 roku ten projekt będzie gotowy – zapewnia.

Początkowo obiekt miał zostać wybudowany na os. Czecha, ale ostatecznie pojawi się na os Tysiąclecia, na starym asfaltowym boisku do koszykówki znajdującym się przy ul. Chartowo, naprzeciw stacji benzynowej Statoil.

Koszt skateparku to 450 tys. złotych. Podczas głosowania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego w 2015 roku otrzymał 1427 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *