Od 1 stycznia zaczną obowiązywać nowe zasady segregacji śmieci w Poznaniu. Pojawi się dodatkowy pojemnik.

Nowe przepisy wymagają od zarządców nieruchomości, aby przy altanach śmietnikowych ustawili nowe pojemniki na tzw. odpady biodegradowalne.

Na Ratajach ma o to zadbać Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”. – Obecnie prowadzimy rozmowy z Remondisem, czyli firmą, która wygrała przetarg na wywóz śmieci z tego sektora Poznania – mówi Julia Tritt, rzecznik SM „Osiedle Młodych”. – Podpiszemy umowę na dzierżawę pojemników, bo uważamy, że będzie ona korzystniejsza finansowo – wyjaśnia.

Jednak spółdzielcy nie unikną podwyżek. Dodatkowa segregacja będzie kosztować 10 groszy od metra kwadratowego powierzchni użytkowej. Wzrost opłat ma jednak nastąpić dopiero w maju.

Do pojemników na odpady biodegradowalne należy wyrzucać kwiaty, resztki roślin w tym gałęzie, resztki żywności, przeterminowane owoce i warzywa, skorupki jaj oraz fusy po kawie i herbacie. Nie należy wyrzucać do nich mięsa, kości, odchodów zwierząt, ziemi, kamieni, popiołu i świątecznych choinek. Te ostatnie są odbierane osobno, raz w styczniu i raz w lutym.

Śmieci BIO odbierane będą dwa razy w tygodniu w okresie od 15 maja do 15 września i raz w tygodniu od 16 września do 14 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *