Strażnicy Miejscy proszą mieszkańców o zgłaszanie każdego przypadku nielegalnego wysypiska śmieci. W ostatnim czasie na Nowym Mieście udało się zlikwidować dwa takie wysypiska.


Stare okna, lodówka i meble – takie przedmioty jeszcze do niedawna zalegały przy ul. Niżańskiej. Dzięki zawiadomieniu mieszkańców, Straży Miejskiej udało się ustalić właściciela terenu i zmusić do posprzątania.

Jak się okazało, jeden z mieszkańców ulicy Niżańskiej wystawił wszystkie te przedmioty w celu przekazania ich w ramach okresowej zbiórki odpadów problemowych i gabarytów. Niestety, zapomniał o wymaganym wcześniejszym zgłoszeniu do ZM GOAP. W takiej sytuacji pracownicy firmy zbierającej gabaryty pominęli ten adres – wyjaśniają strażnicy. Po interwencji Straży Miejskiej właściciel wynajął firmę, która usunęła odpady.

W innym miejscu – przy ul. Roślinnej na Szczepankowie – strażnicy, po zgłoszeniu od mieszkańców, doprowadzili do usunięcia gruzu zalegającego przy jezdni. W wyniku przeprowadzonej interwencji gruz uprzątnięto, jednak tym razem nie trafił do Gratowiska a zalany betonem posłużył jako utwardzenie podłoża przed garażem – informuje Straż Miejska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *