PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Bezpieczny piątek to jeden z ogólnopolskich projektów realizowanych w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd…”. Przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pojawili się dziś przy przejeździe kolejowym na ulicy Starołęckiej.

Od 2005 roku podczas letniej akcji PLK S.A. przy wsparciu Straży Ochrony Kolei i Policji, przypomina o właściwym zachowaniu na terenach kolejowych. Dzisiaj pracowników kolei można było spotkać na ulicy Starołęckiej. – Wybraliśmy to miejsce, ponieważ codziennie przejeżdża tutaj dużo samochodów, jest też duży ruch na torach. Często kierowcy tutaj jadą pomimo czerwonego światła na rogatkach – mówi Zbigniew Wolny, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Akcja ma na celu uświadamianie kierowców, że przejazd kolejowy jest miejscem szczególnie niebezpiecznym. – Z analiz PLK wynika, że najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców jest brak reakcji na znak STOP, próba przejechania pod zamykającymi się rogatkami bądź też ich ominięcie (tzw. jazda slalomem). Ofiarami licznych wypadków są także ludzie przekraczający tory w miejscach niedozwolonych. Dla przykładu w ubiegłym roku, w okresie od 1 czerwca do końca sierpnia na przejazdach kategorii A – D doszło do 46 wypadków lub kolizji, w wyniku których 9 osób poniosło śmierć, a 4 zostały ciężko ranne. – informują organizatorzy.

Kierowcom i pieszym przedstawiciele kolei rozdawali dziś ulotki edukacyjne, a ci, którzy złamali przepisy mogli spodziewać się upomnień i mandatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *