Centrum Inicjatyw Lokalnych zaprasza do udziału w nietypowych zajęciach tanecznych. 28 lipca w Domu Kultury „Jubilat” na osiedlu Tysiąclecia odbędzie się kolejne spotkanie. Wstęp dla wszystkich mieszkańców jest wolny. Nie są wymagane zapisy.

CIL zapraszam wszystkich mieszkańców Rataj. – To są tańce dla wszystkich nie tylko dla dzieci, ale i osób dorosłych oraz seniorów. Dla tych wszystkich, którzy chcą zatańczyć. – pisze Centrum Inicjatyw Lokalnych. Zajęcia prowadzi Xenia Starzyńska. – Tańce te wywodzą się z dawnych czasów, swoimi korzeniami sięgają nawet kilku tysięcy lat wstecz. Tańczyło się je we wspólnocie i kroki były jednym z elementów jej tworzenia, wszystko po to, żeby poczuć więź, przynależność do wspólnoty, aby w sytuacji zagrożenia społeczeństwo było silne i mogło stawić im czoło – mówiła Xenia Starzyńska w programie Ratajski Fyrtel Kultury.

Projekt „Centrum Inicjatyw Lokalnych na Chartowie” realizowany jest przez Fundację Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji i współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania dzięki wsparciu Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania. Projekt realizowany we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Osiedle Młodych”, która użycza pomieszczeń na cele przeprowadzenia projektu.

Jedna myśl nt. „Tańce kołowe i korowodowe – za darmo”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *