Trwa kampania edukacyjna, dotycząca utrzymania czystości nad Wartą. Święci Piotr i Paweł – zachęcają osoby wypoczywające nad rzeką do sprzątania po sobie. To wspólna odpowiedzialność poznaniaków.

Tereny nadwarciańskie przyciągają coraz więcej osób.  – Zainteresowanie Wartą rośnie dzięki  bogatej ofercie sportowej i rekreacyjnej terenów nadrzecznych. Działają plaże miejskie, port rzeczny i tramwaj wodny. Dostępne są otwarte boiska i miejsca do grillowania. Wartostrada spina kolejne odcinki trasy pieszo-rowerowej na obu nadbrzeżach. W okolicy Warty funkcjonują też punkty gastronomiczne i rozrywkowe. – pisze Hubert Bugajny, biuro prasowe UMP.

Bohaterami kampanii są postacie z herbu Poznania – święci Piotr i Paweł, którzy przypominają, że Warta jest wspólnym dobrem i powinniśmy wszyscy dbać o jej czystość. – Wciąż pokutuje błędne przekonanie, że odpady powinien posprzątać ktoś inny. Miasto pomaga w utrzymaniu czystości, od ubiegłego roku przy nadbrzeżach stoją kontenery na śmieci i przenośne toalety. Jednak ciężar odpowiedzialności leży po stronie wypoczywających nad Wartą. – dodaje Hubert Bugajny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *