Dziś rano na Rondzie Rataje i okolicznych ulicach utworzyły się spore korki. Tak samo może być podczas popołudniowego szczytu komunikacyjnego oraz jutro (25 IV). Drogowcy muszą wykonać dodatkowe prace.

Wschodnia nitka ul. Jana Pawła II (kierunek do Ronda Śródka) jest zwężona na wysokości salonu samochodowego do jednego pasa ruchu. – Podczas prac natrafiono na instalację, stary nieużywany ciepłociąg, którego nie było na mapach. Konieczne jest jego obejście – mówi Filip Gruszczyński, rzecznik Centrum Handlowego Posnania.

Prace odbywają się właśnie na zlecenie Posnanii. Są częścią przebudowy układu dróg wokół centrum handlowego. Na ul. Baraniaka pojawi się dodatkowy prawoskręt umożliwiający wjazd w ul. Jana Pawła II. Ma być oddany do użytku w pierwszym tygodniu maja.

Prace drogowe na zlecenie Posnanii trwają również przy Rondzie Śródka. – Ten odcinek oddany zostanie do końca maja. Pozostało położenie nawierzchni ścieralnej oraz montaż oznakowania i barierek przy chodniku i drodze rowerowej – informuje Filip Gruszczyński.

Zwężenie na ul. Jana Pawła II zniknie najwcześniej jutro w godzinach dopołudniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *