Zbliża się termin przyjmowania przez MOPR w Poznaniu wniosków do realizacji w roku 2019 z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

Mowa o wnioskach o dofinansowanie dla osób z niepełnosprawnościami do:

– pobytu na turnusie rehabilitacyjnym,

– likwidacji barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się,

– pomocy w zakupie przedmiotów ortopedycznych,

– zakupie sprzętu rehabilitacyjnego.

Wnioski składać będzie można  2 – 4 stycznia w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń, ul. Małachowskiego 10, budynek PODWALE. Wnioski przyjmowane będą przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Wnioski przyjmowane będą w środę i czwartek – 2 i 3 stycznia – w godzinach od 7:00 do 15:30 oraz w piątek – 4 stycznia – od godziny 7:00 do 15:00.

Od 7 stycznia  wnioski przyjmowane będą przy ul, Cześnikowskiej 18 w godzinach pracy MOPR od 7:30 do 15:30 – od poniedziałków, do czwartków i w piątki od 7:30 do 15:00.

Wszelkie pytania można kierować do MOPR w Poznaniu – telefon – 61 860-99 32 lub 61 860 9930.

Wszelkie niezbędne informacje umieszczone są na stronie internetowej MOPR w zakładce Rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych.

Tutaj też do pobrania są wnioski w wersji elektronicznej, natomiast w wersji papierowej wnioski można otrzymać w siedzibie MOPR, przy ul. Cześnikowskiej 18 w godzinach otwarcia ośrodka. – Wieloletnie doświadczenie pokazuje nam, że najwięcej wniosków z zakresu Rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych złożonych zostaje w pierwszym tygodniu stycznia. Dlatego też, aby podnieść komfort obsługi osób z niepełnosprawnościami i jednocześnie standard naszych usług, korzystamy z uprzejmości Poznańskiego Centrum Świadczeń, za co serdecznie dziękujemy (szczegóły dlaczego tak postępujemy umieściliśmy w załączonym materiale „Korzyści wynikające z przyjmowania wniosków w PCŚ, przy ul. Małachowskiego10”) . – informuje Lidia Leońska, Rzecznik Prasowy MOPR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *