Czy Park Rataje będzie nieustannie zalewany przez wodę? Takie pytanie skierował do nas jeden z mieszkańców Rataj.

W Parku Rataje stoi woda i nikt nic nie robi aby się jej pozbyć. Jeden z mieszkańców Rataj poinformował nas o tym fakcie wyrażając jednocześnie obawę, że taka sytuacja może się powtarzać również po ukończeniu inwestycji.

We wtorek 12 grudnia odbyło się kolejne posiedzenie Komisji ds. utworzenia Parku Rataje przy Radzie Miasta. Omawiana była m.in. sprawa zalanych gruntów. – Jak zapewniają nas projektanci teren zostanie zdrenowany. Dreny odprowadzą tą wodę do dwóch stawów które będą zlokalizowane w okolicy dawnej fabryki domów – wyjaśnia Adam Pawlik, radny miejski PiS.

Na tym samym posiedzeniu przedstawione zostały również projekty dotyczące wzbogacenia zieleni. Wcześniej mieszkańcy wskazywali, że posadzona roślinność jest zbyt uboga. Wykonawca został zobowiązany do wzbogacenia szaty roślinnej.

-W kolejnych tygodniach będziemy na bieżąco z Zarządem Zieleni Miejskiej na ten temat rozmawiać, oglądać centymetr po centymetrze budowany park i sadzoną zieleń. W drugiej połowie stycznia będziemy wiedzieli czy ta zieleń jest właściwa – mówi Adam Pawlik.

Park Rataje ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *