fot. www.facebook.com/Zoo-Poznań-Official-Site

Lipton zmarł w poznańskim zoo. Informacja o jego śmierci pojawiła się dziś rano na profilu facebookowym ogrodu zoologicznego.

To już druga żyrafa, która zmarła w poznańskim zoo w ostatnim czasie. Pierwsza, Dobrawa odeszła 30 września. Wówczas pracownicy szpitala informowali, że przyczyną było prawdopodobnie dokarmiane zwierząt. – Liptuś odszedł. Zachorował w tym samym czasie, co Dobrawka. Przed nami wielotygodniowe ustalenia, czy dokarmianie mogło mieć aż tak tragiczny finał. – czytamy na profilu Zoo Poznań Official Site.

Walka o życie Liptona trwała kilka tygodni. – Nie jesteśmy w stanie wyrazić naszego smutku, bo Pan Żyrafa był wyjątkowy: wielki pieszczoch, ciekawski, lubiący tak bardzo kontakt z nami, ludźmi…Z trudem przychodzi nam powrót do codziennej rutyny, ale ponad 2 tys zwierząt wymaga opieki. Musimy uroczyście odsłonić figurę Kaprala Wojtka w niedzielę, zdobyć głosy w Budżecie Obywatelskim na wspaniałe wybiegi dla naszych zwierząt, musimy…Nie mamy czasu na żałobę…A łzy płyną i nie mamy siły… – dodają pracownicy poznańskiego zoo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *