7 września 2017 rozpocznie się szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy medycznych, pomocniczych HP. Odbywa się ono tylko raz w roku.

Jak zostać wolontariuszem medycznym i dlaczego warto ? – Wolontariat może przybierać różne formy. Każda pomoc jest cenna i potrzebna. Ochotnicy, świadczący pomoc i pozostający w bezpośrednim kontakcie z chorymi, nazywani są wolontariuszami medycznymi. Pierwszym koniecznym warunkiem jest ukończenie przez kandydata 18 lat. – informuje Barbara Grochal, Koordynator Wolontariuszy Hospicjum Palium.

Jeśli jesteś pełnoletni/a i chcesz zostać wolontariuszem medycznym, wykonaj pierwszy i kolejny krok:

 1. zapoznaj się z „Regulaminem” i przemyśl, ile czasu możesz poświecić posłudze chorym
 2. przeczytaj „Kodeks etyczny wolontariusza”
 3. wypełnij ankietę i przekaż ją koordynatorowi wolontariatu prześlij w formie elektronicznej na adres koordynator.wolontariuszy@skpp.edu.pl
 4. jeśli będziesz mieć wątpliwości lub pytania, skontaktuj się telefonicznie (509 904 644) lub przez pocztę elektroniczną z koordynatorem
 5. koordynator poinformuje Cię o terminie rozpoczęcia szkolenia.
 6. zapisz się i weź udział w szkoleniu teoretycznym (szkolenie trwa kilka miesięcy, ale zajęcia głównie odbywają się raz w tygodniu)
 7. po zakończeniu szkolenia kandydat przechodzi podsumowującą rozmowę, która jest podstawą do zakwalifikowania go do szkolenia praktycznego
 8. szkolenie praktyczne to rodzaj stażu, który trwa 12-20 godzin. Od kandydata zależy, w jakim czasie go ukończy. Szkolenie odbywa się pod opieką wolontariuszy, którzy są uprawnieni do posługi chorym na oddziale.

Po spełnieniu przez kandydata wymagań formalnych i uzyskaniu lekarskiego zaświadczenia o braku przeciwwskazań do wykonywania świadczeń w zakresie wolontariatu medycznego, Szpital podpisuje z nim porozumienie. W ten sposób kandydat staje się wolontariuszem. Więcej szczegółów tutaj.

Jedna myśl nt. „Zostań wolontariuszem medycznym”

 1. A co jak ktoś już ma certyfikat wolontariusza medyczno-hospicyjnego oraz certyfikat ratownika i pracował juz jako wolontariusz w zakonnym domu pomocy społecznej a teraz szuka pracy zarobkowej choc na pół etatu to czy też ma szanse podpisac umowe o prace????

  Ela

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *