Masz ciekawe zdjęcia Rataj, Chartowa i Żegrza? Przekaż je do Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych”. Materiały mogą być wykorzystane w obchodach 60-lecia Spółdzielni.

Z okazji 60-tych urodzin SM „Osiedle Młodych” przedstawia trzecią odsłonę Projektu „dla Osiedla”. Spółdzielnia zwraca się do mieszkańców o udostępnienie materiałów archiwalnych dot. historii naszej dzielnicy oraz powstawania, budowy bloków czy działalności Spółdzielni. – A to wszystko w celu zorganizowania wystawy z okazji 60-lecia SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu, która zainauguruje jubileuszowe obchody. Poszukujemy archiwalnych fotografii, kronik, map, dokumentów, afiszy i artykułów prasowych z lat 1958-1995 oraz kontaktu do osób, które są w posiadaniu wyżej wymienionych materiałów. Domowa kwerenda to okazja do spotkań w rodzinnym gronie, rozmów i wspomnień, przywołania w pamięci momentów odbioru kluczy do upragnionego M4 w ratajskich blokach z wielkiej płyty, a także zawiązywania pierwszych „osiedlowych” znajomości. – informuje SM „Osiedle Młodych”.

Materiały można przekazywać do 18 maja do Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedla Młodych” na os. Piastowskie 16 lub słać na adres archiwum@osiedlemlodych.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *