archiwalne zdjęcie, fot. Ratajanka

Za ponad dwa lata w sąsiedztwie osiedla Piastowskiego ma powstać kompleks basenów pod chmurką. Tak zapowiadają władze miasta.

Wiceprezydent Poznania Tomasz Lewandowski chce przywrócić mieszkańcom Rataj basen otwarty. Ma to się udać już za kilka lat. Wiceprezydent zlecił już POSiRowi wykonanie koncepcji takiego obiektu wraz z wizualizacjami. – Zapadła decyzja, aby nakładem około 20 mln złotych na terenie osiedla Piastowskiego czy w jego bezpośrednim sąsiedztwie stworzyć kompleks basenów otwartych.  Myślimy o basenie 50-metrowym, o brodziku dla dzieci i zjeżdżalni. Byłby to kompleks bardzo podobny do tego, który dziś już funkcjonuje w Parku Kasprowicza – mówi Tomasz Lewandowski, z-ca prezydenta Poznania.

Rodzi się tylko pytanie o miejsce, w którym obiekt mógłby zostać wybudowany. Mieszkańcy od wielu lat chcieli, aby miasto odtworzyło taki kompleks. Podobny obiekt bowiem funkcjonował w Ośrodku Przywodnym Rataje w latach 90-tych w miejscu, gdzie dziś jest Skate Park „Wyspa”. Dziś tutaj nie ma na tak duży kompleks miejsca. – Nie chciałbym wprowadzać konfliktu pomiędzy użytkownikami Skate Parku „Wyspa” a całą masą ludzi, którzy marzą o utworzeniu basenów. Dlatego szukamy innego miejsca. W bezpośrednim sąsiedztwie są tereny, które można by rozsądnie zagospodarować. Jednak decyzję o lokalizacji chcielibyśmy podjąć razem z mieszkańcami – mówi Tomasz Lewandowski. Takie rozmowy są planowane podczas konsultacji społecznych, które miasto ma zorganizować zaraz po tym, jak otrzyma koncepcję z wizualizacjami od POSiRu.

Zdaniem wiceprezydenta sama budowa basenów ma zająć miastu 16 – 18 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Ogłoszenie przetargu ma być możliwe już w przyszłym roku.

 

4 myśli nt. „Basen otwarty ma wrócić nad Wartę”

  1. Nie no.. To w Kasprowicza jest beznadziejne.. Zrobcie taki jaki byl.. Basen z prawdziwego zdarzenia. Był genialny i przyciagał tłumy.. Taka imitacja (namiastka) morza. Miejsce tez bylo odpowiednie. Koło Powstań Narodowych sa tereny zarosniete.. Zaniedbane.. Moze Tam by przeniesc skatepark. Z reszta.. Bylam tam ostatnio zobaczyc I nie widzialam zeby ktokolwiek z niego korzystal a byla niedziela..

  2. Wprawdzie w takich warunkach stosuje stuptuty, dzieki ktorym duzo jej nie wlalo by sie do buta, ale wszystko zalezy od tego jak gleboko sie wdepnie. Wychodzac na dzisiejszy trening spodziewalem sie, ze latwo nie bedzie. Juz wczoraj podczas treningu padal deszcz i temperatura byla w plusie. Juz wczoraj buty slizgaly sie przy niektorych krokach, ale glownie na chodniku. Pokrywa sniezna sciezek nad Warta jeszcze jednak zapewniala dobra przyczepnosc. Dzisiaj po dotarciu nad Warte zobaczylem jednak wlasnie lodowo wodny swiat. Wycofanie sie byloby porazka. To mi sie nigdy nie zdarzylo. Nie zdarzylo sie bym zrezygnowal z rozpoczetego treningu. Skierowalem sie w strone Katedry postanawiajac sprobowac przejsc choc 6 km. Ruszylem skrajem czy raczej bokami sciezki. Po samej sciezce nie bylo zadnej mozliwosci.

  3. Wychowałam się na tym basenie to cos niesamowitego!! U mojej cioci w Wieluniu jest taki basen njeodtemintowany a ludziom to nie przeszkadzało było cudownie . Nie musi być taki gigant chodź to był cud świata na tamte czasy. Fajnie jak by się dbało znów tak o takie sprawy! Ten dlatego park njestety nie jest dla każdego , tylko dla conoektirych:(( a już z córkami nawet nie mizna tam pojeździć na rowerkach a szkoda . Widać tam mały wkład i niewielka i westycje .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *