fot. Lidia Ostrowska

 

Mozaikaznajdująca się na jednej ze ścian Basenu Rataje została zdemontowana. Już niedługo cały budynek zostanie zburzony, ale mozaika przetrwa ponieważ jest częścią wyjątkowej inicjatywy.

„Mozaika z Pamięci” to akcja mająca na celu integrację mieszkańców os. piastowskiego i Rataj wokół pamięci o miejscach, które przeszły do przeszłości lub powoli do niej przechodzą.

Jednym z takich miejsc jest Basen Rataje. Ze względu na zły stan techniczny budynek musi zostać zburzony. Na jego miejscu powstanie nowocześniejsza pływalnia. Prace rozbiórkowe mają zacząć się w maju.

Jedyną rzeczą, która przetrwa po zrównaniu budynku z ziemią będzie mozaika, która została zdemontowana przez organizatorów akcji.

Wielkoformatowa mozaika z nieczynnej i przeznaczonej do rozbiórki pływalni stała się punktem spajającym nasze działania. Jesteśmy super szczęśliwi, że udało nam się ją uratować. A już niebawem elementy mozaiki pojawią się w kilku nowych lokalizacjach na Osiedlu Piastowskim. Bądźcie czujni! – piszą organizatorzy akcji na swoim profilu na Facebooku.

W ramach „Mozaiki z Pamięci” będą się odbywać różnorakie wydarzenia jak np. spacery tematyczne, warsztaty czy spotkania. Najbliższym wydarzeniem będzie seria warsztatów dzięki, którym mieszkańcy będą mogli odtworzyć rzut makiety Rataj istniejącej kiedyś nad Wartą.

Właśnie tam odbędzie się pierwsze spotkanie cyklu. Zaplanowane jest na 1 maja o godz. 12. Będą to warsztaty z wykorzystaniem aparatów instax. Zaproszeni są wszyscy chętni mieszkańcy Rataj.

Stronę akcji „Mozaika z Pamięci” można obserwować tutaj.

Nowa pływalnia na os. Piastowskim ma zostać oddana do użytku w lipcu 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *