Poznańskie Inwestycje Miejskie pokazują nowe wizualizacje pływalni krytej na Ratajach. Jest projekt i zabezpieczone pieniądze w budżecie, wykonawca ma zostać wyłoniony w marcu.

Otwarcie kopert w ramach przetargu na wyłonienie wykonawcy zostało przesunięte o kilka dni. Ma nastąpić dokładnie 5 marca. Prawdopodobnie kilka dni później poznamy chętnych, którzy będą chcieli najpierw zburzyć stary basen i potem wybudować nowy obiekt na osiedlu Piastowskim 55.

Basen miał być otwierany w marcu 2018 roku, jednak wykonawcy zaproponowali zbyt wysoką kwotę, za którą zdecydowaliby się budować obiekt. Miasto sporządziło nowy, tańszy projekt, zrezygnowało z dodatkowego piętra i atrakcji. Według nowego projektu pływalnia będzie się mieścić na jednym piętrze, do dyspozycji mieszkańców będą dwa baseny – jeden 25-metrowy i dodatkowy mniejszy na zajęcia dla najmłodszych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem przebudowa obiektu zakończy się w połowie 2019 roku, wtedy ratajskie szkoły będą mogły wrócić na pływalnię ze swoimi zajęciami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *