Mamy informacje dotyczące kilku ważnych inwestycji, które rozpoczną się w naszej dzielnicy.

Basen Rataje. Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie wybór wykonawcy ma nastąpić jeszcze w kwietniu. Umowa ma zostać podpisana po weekendzie majowym. Również w maju ma dojść do rozbiórki starego budynku, a budowa nowego ma rozpocząć się w czerwcu. Otwarcie nowego obiektu planowane jest w lipcu 2019 roku.

Remont linii tramwajowej prowadzącej przez Górny Taras Rataj. Trwa przetarg na wykonawcę remontu. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą zgłaszać się do 23 kwietnia. Jeśli przetarg przyniesie rozstrzygnięcie to wykonawca będzie miał 15 miesięcy na przeprowadzenie modernizacji. Obecny przetarg dotyczy odcinka od os. Lecha do Ronda Żegrze.

Wiadukt w ciągu ulicy Kurlandzkiej. Obiekt ma zostać przebudowany. Trwają prace projektowe. Rozpisanie przetargu na wykonawcę planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku. Zakończenie prac ma nastąpić w październiku 2020 roku. Przebudowie wiaduktu ma towarzyszyć utworzenie ronda na skrzyżowaniu ulic Wiatraczna/Kurlandzka. Ma być gotowe w grudniu 2019 roku.

Ulica Folwarczna. Zgodnie z zapowiedzią miasta budowa ul. Folwarcznej ma zakończyć się pod koniec 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *