W najbliższą sobotę będzie można zbadać swoje znamiona. Akcja odbędzie się w Domu Kultury „Na Skarpie”.

Badania są realizowane w ramach kampanii społecznej skierowanej do mieszkańców Poznania pt. ”Sprawdzaj znamiona – wczesne wykrycie uratuje Twoje życie” współfinansowanej z budżetu Miasta Poznania. Cykl badań profilaktycznych od ponad 10 lat przeprowadza  Stowarzyszenie chorych na czerniaka. – Serdecznie zapraszamy mieszkańców Poznania na bezpłatne badania znamion skórny przy pomocy videodermatoskopu. Bardzo ważną jego zaletą jest możliwość porównywania zdjęć znamion przy kolejnej kontroli – program dokładnie oceni czy zaszły w nich jakiekolwiek zmiany, co jest niezwykle ważne w profilaktyce czerniaka złośliwego. Co ważne, badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne! Z badania może skorzystać każdy – niezależnie od stanu zdrowia czy np. ciąży. – informuje Stowarzyszenie chorych na czerniaka.

Stowarzyszenie zrzesza chorych, którym podawana jest szczepionka przeciw czerniakowi złośliwemu. Jest to nowatorska metoda profesora Andrzeja Mackiewicza, polskiego immunologa, który od ponad 15 lat prowadzi badania nad szczepionką.

Badania odbędą się w sobotę 12 maja 2018 r. w Domu Kultury “Na Skarpie” na os. Piastowskim 104. Zapisy będą prowadzone w ten sam dzień od godz. 8:45. Liczba osób ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *