Rada Osiedla Chartowo chce zapobiec dodatkowej zabudowie na os. Lecha. Tym razem nie chodzi o centralną część osiedla tylko o sąsiedztwo ul. Wiatracznej.

Pod koniec listopada wyszło na jaw, że potencjalni inwestorzy interesują się gruntami przyległymi do ul. Wiatracznej na wysokości os. Lecha. Chodzi konkretnie o działkę, na której znajduje się płatny parking.

W październiku do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o wydanie warunków zabudowy dla bloku mieszkaniowego o wysokości do 45 metrów. Miałby mu towarzyszyć podziemny garaż. Na parterze byłoby miejsce na usługi.

Dziś Rada Osiedla Chartowo, na sesji o godz. 18, ma zająć się sprawą. Wystosowany ma zostać wniosek do Rady Miasta o rozpoczęcie prac nad sporządzeniem planu zagospodarowania dla rejonu ul. Wiatracznej. Taki plan mógłby uchronić tą część Rataj przed zabudową. Pod warunkiem, że znajdą się w nim odpowiednie zapisy.

Teren ten już wcześniej był objęty planowaniem przestrzennym, ale prace zostały zawieszone przez konflikt o garaże, które znajdują się wzdłuż ulicy. Miasto chciało zastąpić je parkingami wielopoziomowymi. Mieszkańcy chcieli pozostawienia garaży w takiej formie w jakiej istnieją obecnie. Wobec braku porozumienia do uchwalenia planu nie doszło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *