W naszej dzielnicy cały czas budują się kolejne bloki mieszkaniowe. Podajemy ich lokalizacje.

Na samej Polance i sąsiadującej z nią Łacinie powstają aktualnie trzy inwestycje.

Pierwsza buduje się w sąsiedztwie Galerii Malta przy ulicy Kórnickiej i Sowiej. Jest to siedmokondygnacyjny budynek firmy Jakon z mieszkaniami od 35 do 110 metrów kwadratowych, z podziemnymi i naziemnymi miejscami parkingowymi oraz klubem mieszkańca, w którym będzie można na przykład pograć w piłkarzyki.

Kilkaset metrów dalej w stronę Łaciny Budimex stawia pięciopiętrowy budynek przy ulicy Milczańskiej 3. Będzie on miał siedem oddzielnych wejść na klatki schodowe. Mieszkania mają od 31 do 102 metrów kwadratowych, osiedle będzie zamknięte i chronione. Termin zakończenia inwestycji to ostatni kwartał 2019 roku.

Kilkaset metrów dalej po drugiej stronie jezdni, czyli w okolicy Galerii Posnania budują się kolejne bloki. Stawia je firma Atal, oferuje 81 mieszkań. Zakończenie prac do 4 kwartał 2019 roku. Jest to pierwszy etap budowy, kolejny wiąże się z powstaniem tuż obok następnego budynku ze 138 mieszkaniami i siedmioma lokalami użytkowymi.

Przy Zamenhofa

 

Przy rondzie Starołęka, a dokładnie w sąsiedztwie zespołu Szkół Samochodowych rozpoczęła się kolejna budowa. Inwestycja należy do firmy Atal, która buduje również bloki na Łacinie. Jednak na razie jej przedstawiciele nie chcą podawać szczegółowych informacji nt. budowy, ponieważ jeszcze nie ruszyła sprzedaż mieszkań. Takie informacje mają do nas wpłynąć w połowie października.

Żegrze

W sąsiedztwie osiedla Stare Żegrze Agrobex buduje nowe bloki przy ulicy Inflanckiej.

Jest również plan prywatnego właściciela na wybudowanie bloku na os. Polan. Mieszkańcy protestują, sprawa dwukrotnie trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Rada Miasta ma na najbliższej sesji podjąć uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia MPZP os. „Polan”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *